Înscriere clasa a V-a an școlar 2016-2017

Arhiva » 2015-2016 » Înscriere clasa a V-a an școlar 2016-2017

Înscrieri clasa a Va

2016 - 2017

Candidaţii declaraţi admişi în clasa a V-a a Colegiului Naţional „Gh. Roșca Codreanu” Bârlad sunt rugați ca în perioada 20 - 30 iunie 2016, să confirme dacă vor ocupa locul obținut în urma testării sau dacă renuntă la acesta.

Confirmarea constă în ridicarea cererii de înscriere de la secretariatul liceului și obținerea vizei de transfer de la Școala gimnazială la care elevul a absolvit clasa a IVa.

Atenție!!! Lipsa confirmării privind ocuparea locului – până la termenul precizat – atrage după sine pierderea acestuia. Locurile rămase libere în urma neconfirmării, vor fi ocupate de elevii care au susţinut testarea, în ordinea descrescătoare a mediilor.

1Viza școlii de la care pleacă elevul va fi aplicată DOAR după afișarea rezultatelor finale, NUMAI pentru elevii admiși!!!

Exemple de subiecte din anii precedenți.

Subiect si barem romana - testare 2016.

Subiect si barem matematica - testare 2016.

Rezultate testare clasa a V-a