Evaluare Nationala clasa a VIII-a - Procedura vizualizare lucrari

Arhiva » Arhiva 2019-2020 » Evaluare Nationala clasa a VIII-a - Procedura vizualizare lucrari

Procedura vizualizare lucrari

ANUNȚ CONTESTAȚII

EVALUARE NAȚIONALĂ

Contestațiile se depun la secretariatul unității sau la adresa de e-mail cngrc@yahoo.com

Luni, 22.06.2020 între orele 1600 – 1900

Marți, 23.06.2020 între orele 800 – 1200

Candidații care depun contestații prin mijloace eletronice completează, semnează, scanează și transmit câte o cerere pentru fiecare disciplină contestată. La cerere se atașează copie CI părinte și copie CI elev.

Cererea poate fi salvata din subsolul acestei pagini.

ANUNȚ FOARTE IMPORTANT!

Pentru a respecta toate regulile impuse de contextul pandemic, elevii de clasa a VIII-a se vor prezenta la unitatea noastră școlară, Colegiul Național „Gh. Roșca Codreanu”, în vederea susținerii examenelor din cadrul evaluării naționale luni, 15 iunie, respectiv miercuri, 17 iunie, după următorul program :

Elevii repartizați în sala P1 - trebuie să fie prezenți la școală la ora 7:50

Elevii repartizați la sala P2 – trebuie să fie prezenți la școală la ora 8:00

Elevii repartizați la sala P3 -  trebuie s- fie prezenți la școală la ora 8 :10

Elevii repartizați la sala P4 – trebuie să fie prezenți la școală la ora 8 :20

Toți elevii trebuie să fie în săli până la 8 :30. Examenul începe la ora 9:00

Candidații vor intra pe la intrarea elevilor dinspre str. N.Iorga (Ocolul Silvic). Li se va lua temperatura de către asistentul medical, se vor așeza pe terenul de sport la 2 metri distanță unul de celălalt, respectând marcajele apoi vor fi preluați de către un asistent/supraveghetor și conduși în sălile în care sunt repartizați. La intrarea în incinta liceului, se vor dezinfecta, vor primi o mască nouă și apoi vor intra în săli pentru susținerea examenului. Ieșirea din clădirea liceului se va face, după primirea unei noi măști, pe traseul marcat, utlizând poarta dinspre str. Dâmboviței.

RUGĂM PE TOȚI CANDIDAȚII SĂ RESPECTE PROGRAMUL AFIȘAT !